Litecoin Nedir?

Litecoin, Bitcoin’den daha hızlı işlem gören ve aynı güveni verebilen bir yapıda üretildi. 2011 yılında tam anlamıyla başlayan rekabette, Bitcoin bu piyasanın Altını, Litecoin’i ise Gümüşü olarak lanse edildi. Bitcoin’in 10 dakika gibi bir sürede işlem gördüğü piyasada 2.5 dakika gibi çok hızlı bir zaman diliminde işlemlerini yapan Litecoin kullanıcıları sayesinde kısa sürede çok kişi adını duydu.

Aşırı dalgalanan rakamları ile de ilgi odağı olan Litecoin, Bitcoin’in aşırı yükselmesi ile de kendi payına düşeni aldı diyebiliriz. 1 Bitcoin 20 bin dolar gibi rakamları görmüşken, bir çok kullanıcı bu yüzden Litecoin’e yöneldi.

Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, yaptığı son açıklamayla Litecoin kullanıcılarının şu an için çıkartabileceği maksimum sayının 84 milyona yükseldiğini açıkladı. Charlie Lee yaptığı açıklamalarda kesinlikle Bitcoin’e rakip olmadığını aksine, Bitcoin’i tamamlayıcı bir alanda bulunduklarını dile getiriyor. Bu da sektörün aslında tamamlayıcı rollerinin de bulunduğunu gösterir nitelikle bir açıklama olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu açıklamaları politika bazlı yaptığını düşünenler olacaktır fakat Charlie Lee’nin de eski bir Google çalışanı olduğunu unutmamalısınız. Hatta yeni yıl ile birlikte Google – Litecoin anlaşmalarının da yapılabileceği haberleri çıkmaya başladı.

Litecoin kurucusu Charlie Lee

2017’nin son günündeki güncel kuru ise 225 dolar civarındadır.

Litecoin’in En İnce Detayı

Charlie Lee yaptığı sistemde, Bitcoin madenciliği gibi yüksek özelliklerde cihazlar olmadan da bu işin olabildiğini göstermektedir. Çünkü normal işlemcili ve ekran kartlı bilgisayarlarda bile Litecoin madenciliği rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu da tüm sektördeki insanların hoşuna giden bir durumdur. Çünkü Litecoin’i, Bitcoin’e çevirmekte oldukça kolay.

Litecoin için Kısa Açıklamalarımız

  • Litecoin, Bitcoin’e rakip bir coin değildir.
  • Bitcoin’den çok daha kolay madenciliği yapılan bir coindir.
  • Litecoin işlemleri 4 kat daha hızlı şekilde yapılabilmektedir.

About admin

Coin dünyasını analiz ederek sizlere en iyi istatistik bilgileri sunmak için buradayız.

View all posts by admin →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir