IOTA Nedir? Nasıl Alınır?

IOTA, işlem ücreti olmayan, merkezi olmayan ve internetin ana dili (loT) sektörü için hizmet veren bir sanal para birimidir. Bitcoin’de gördüğümüz farklı dalgalanmalardan pek etkilenmeyen, genel bazda yatırımlar için kullanılması düşünülen bir altcoindir. IOTA, Blockchain teknolojisinde oluşan tüm hata ve problemlerden kendini arındırmış, yenilikçi yapısıyla günden güne daha çok duyulmaktadır.

IOTA’nın en büyük silahı ise Tangle adı verilen, gelişmiş, kimliksiz ve kesin sorgulanamayan bir sistemdir. Ayrıca bu sistem içerisindeki en çekici bölüm, işlem ücretinin olmaması.

Aslında IOTA, yeni bir sanal para birimi değildir. Daha önceden de var olan bu sanal para, son günlerde aldığı yeni yatırımlar sayesinde hem yükseldi, hem adını duyurmuş oldu. Fujitsu, Siemens, Bosch ve Microsoft gibi büyük şirketler IOTA ile anlaşma sağladıklarını duyurdu. Bu haberlerin sonrasında gösterdiği yükselme, şu sıralar durgunlaşsada 2018 yılı IOTA yılı olacak gibi görünüyor.

Yapılan büyük yatırımlar sayesinde 1 dolar seviyesinde gezen IOTA, bir anda 4 dolar seviyesine yükselerek aslında bu hareketliliğinin ilk adımlarını atmış oldu. Ayrıca Twitter fenomenlerinin son zamanlarda yaptığı farklı açıklamalarda, yeni yılda daha büyük yatırımların olacağını söylenmektedir.

IOTA’yı nereden alabilirim?

IOTA size daha önce bahsettiğimiz Binance.com internet sitesi üzerinden satın alınabilmektedir. Bitcoin yada diğer sanal paralar ile IOTA’ya sahip olabilirsiniz. Üyelik ve satın alma işlemi çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

Binance ile Hızlı Şekilde Altcoin Alın başlıklı konumuzdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

About admin

Coin dünyasını analiz ederek sizlere en iyi istatistik bilgileri sunmak için buradayız.

View all posts by admin →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir