Ethereum Nedir?

Ethereum, Bitcoin gibi bir alt yapı ile oluşturulmuştur. Tüm coinlerin, Bitcoin’in altında olduğu rakamsal olarak görünse de içlerinde ne iyi sıçrayışı yapan Ethereum oldu. Özel bir yazılım dili kullanan Ethereum, Bitcoin’den daha özgür bir yapıda olmasıyla ilgi görüyor. Tabi bu deyim, üreticilerine ait. Ethereum da kullanıcıların bilgisayarları sayesinde üretim yapmaya müsait bir sisteme sahiptir. Yani bir yatırım gerektirmeksizin, bilgisayarlar vasıtasıyla üretim yapılabilmektedir.

Ethereum bir altcoin olarak karşımıza çıksa da yaptığı yenilik ve gelişmeler sayesinde ana sanal para birimlerinden bir tanesidir. Açık kaynak kodları sayesinde geliştirilebilen yapısı, güvenliği en üst seviyede tutan bir dijital para birimidir.

Kurucuları, Vitalik Buterin, Charles Hoskinson, Anthony DiIorio, Gavin Wood’tur. Bu 4 kişilik grup, son yıllarda Bitcoin’e rakip olacak en güçlü coini oluşturmuştur.

Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin

Ethereum madenciliği CPU sistemi ile sağlanmaktadır. Açık kaynak bir sistemi olduğu için geliştirilebilir bir yapıya sahiptir. 2017’nin son günündeki kur seviyesi, 730 dolar civarındadır.

Ethereum’u Kısa Cümlelerle Anlatmak Gerekirse.

  • Bitcoin’in yapısal sisteminden daha gelişmiştir.
  • Bitcoin alt yapısından daha güvenlidir.
  • Bitcoin’den daha hızlı şekilde üretimi yapılabilir.
  • En kötü yanı Bitcoin’den sonra çıkmasıdır.

About admin

Coin dünyasını analiz ederek sizlere en iyi istatistik bilgileri sunmak için buradayız.

View all posts by admin →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir