EOS Coin Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

Ethereum’a rakip geliyor! Ethereum Killer! Ethereum’u Bitirecek…

Gibi bir çok yorum yada konunun altından son zamanlarda EOS coinin çıktığını görebilirsiniz. Bu konuda yapılan yorumlar ne kadar doğru veya ne kadar gerçekçi bazı örnekler ve açıklamalar yaparak sizlere anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle EOS coin Nedir?

Ethereum yapısına benzeyen bir yapıyla kurulan EOS, Dan Laimer tarafından üretilmiştir. Bir uygulama yaratmak veya yayınlamak için kullanılacak olan EOS, tam anlamıyla oturmuş bir sisteme sahip değildir. EOS coinine sahipseniz veri alışverişi yapılan ağa bağlanarak ürettiğiniz uygulama yada yayınlamak istediğiniz ne varsa bu sayede yapabiliyorsunuz. Ağ üzerinden uygulamanızı işleme koymuş oluyorsunuz. Tabi bu uygulamaları üretmek yada yayınlamak için herhangi bir EOS harcaması yapmanıza gerek yok. Sadece EOS’e sahip olmanız yeterli oluyor. EOS alt yapısında bulunan sistem içerisinde bulunan programlar sayesinde üretimini gerçekleştirdiğiniz uygulamalar, yayın hayatındaykende herhangi bir harcama yapmanıza gerek yok. Üstelik EOS cüzdanınızda bulunan coin sayesinde uygulama için kullanacağınız tüm programlar ücretsiz olarak size sunulmaktadır.

Bu konu ne kadar doğru yada yanlış siz karar verin ancak, uygulama yaparken diğer kullanıcıların yaptığı uygulamalara ulaşabilir ve neler yaptığını görebilirsiniz. Bu aslında gerçek üreticiler için dezavantaj olabilir.

EOS oturmuş bir coin mi?

Bu soru bir çok forumda sorulmaya başlandı. Aslında EOS henüz oturmamış bir sisteme sahip ve en kötüsü “SÖZDE” rekabet yapacağı Ethereum sisteminin alt yapısını kullanmaktadır. Yani kendine özel bir yazılıma yada coin sistemine sahip değil. ETH ile rekabet ederken bile onun alt yapısını kullanıyor olması biraz düşündürücü gelebilir haliyle.

EOS’e yatırım yapılır mı?

Bizim düşüncemiz EOS’e yatırım yapmamak. Fakat dalgalı bir borsa haline gelip, günlük kazançlar sağlayabilirsiniz. Hatta şu an 14 dolar civarında olan EOS, bir anda 50 dolarada çıkabilir ancak kalıcılığı ne kadar olur büyük bir soru işareti. Çünkü 1 milyar total supply ile Ethereum’a rakip olması oldukça güç. Ayrıca ICOlarını takip ederek yatırım yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

EOS Nasıl ve Nereden Alınır?

EOS, yine kendi adıyla bir çok coin borsasında işlem görmektedir. Binance üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Binance üyelik işlemleri için; https://www.binance.com/?ref=13765215

About admin

Coin dünyasını analiz ederek sizlere en iyi istatistik bilgileri sunmak için buradayız.

View all posts by admin →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir