Coinler Neden Toplu Şekilde Düşüyor?

16 Ocak 2018 itibariyle coin piyasasında bir çok yeni şey öğrenmiş olduk. Bunları analizleriyle birlikte sizlere anlatmaya çalışacağız. Coin piyasası her ne kadar bağımsız bir yapıda olsa da, bağlı bulunduğu bazı noktalar var gibi.

Tüm Coinler Neden Aynı Anda Düşüp – Çıkıyor?

Aslında durum sandığımızdan da farklı görünüyor. Tüm coinlerin bir şekilde Bitcoin’e bağlı olduğu görünüyor. Çünkü Bitcoin uzun süre sonra 8 bin dolar seviyesine inerken, ardından tüm coinlerde dibe vuruyordu. Ethereum gibi sağlam bir coin bile 600 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin yükselmeye başlayınca ise diğer coinlerde de yukarıya doğru düzelmeler başladı.

18 Ocak itibariyle ise Bitcoin ile birlikte tüm coinler toplama evresine geçti gibi görünüyor.

Yani Diğer Coinler Bitcoin’e mi Bağlı?

Yapılan istatistik izlenimler bunu gösterse de, uzun vade de işlem düşünüldüğü gibi yada görsel istatistiğin gösterdiği gibi olmaya bilir. Ancak 16 Ocak dönemini bir test aşaması olarak düşünürsek, coinlerin Bitcoin ile bir bağlılığı var gibi görünüyor.

Uzun Vadede Bu Değişir Mi?

Değişebilir demek yerinde olur. Çünkü yapılan projeler farklı olduğu için, projerin aldığı desteklerde farklı oluyor. Bu zamana yayılması durumunda bu benzerliğin yada bağlığın değişmesi söz konusu olabilir.

About admin

Coin dünyasını analiz ederek sizlere en iyi istatistik bilgileri sunmak için buradayız.

View all posts by admin →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir