Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliğini tabandan yapmak için, öncelikle Bitcoin’in nasıl işlediğini bilmek gerekir. İnternet siteleri üzerinden yapay yapılan kazımlar için ise gerekli donanım yada bilgi pek fazla önemli değildir. Ancak çok daha iyi kazanmak ve herhangi bir sermaye yatırmamak için bir altyapıya sahip olmanız gerekiyor. Tabi bu durumda da elinizde bilgisayar yok ise buna da bir sermaye ayırmalısınız.

Öncelikle Bitcoin’in işleyişi hakkında biraz bilgi edinelim. Bitcoin, torrent sistemler gibi karışık bir noktalama sistemleri üzerinde çalışmaktadır. Bu noktaların bir ağ olduğunu düşündüğümüzde, merkezsiz yapı yapılan çalışmada birbirine bağlı olmayan noktaları, birbirine bağlamaya çalışır. Madencilik ise bu noktada kazanır. Çünkü birbirine bağlanmaya çalışan ağlar dediğimiz olay yapılan ödemelerdir. Bu ödemelerde yapılan kesintiler, madencilerin kaynağıdır.

Bitcoin Mining, yapılan işlemlerin tamamlanmasının genel adıdır. Yapılan işlemlerden gelen kesintilerin bir bölümü madencilik işlemlerindeki kullanıcılar tarafından alınır.

Bitcoin Madenciliğinde Ekran Kartının Önemi

Bitcoin madenciliğinde çok sağlam ekran kartlarına sahip olmalısınız ve çoğu zaman 1 yada 2 adet ekran kartı bile bu işlemleri yapabilmek adına yeterli olmayabilir.

Bitcoin işlemlerinin tamamlanabilmesi noktasında, Bitcoin’e bağlı işlemciler ve kartlar en üst seviyede çalışmaktadır. Bu da Bitcoin işlemlerinin en büyük düğümlerinden bir tanesidir. Bir çok kazım işiyle uğraşan kişiler ellerinde minimum 6 civarında ekran kartıyla ve sağlam işlemcilerle bu işleri yapmaktadır. Bu da işlemlerin hızlanması ve daha çok kazım yapmayı sağlamaktadır.  Yeni paraların (aslında tüm para her zaman piyasadadır.) ortaya çıkmasını sağlayan ve işlemlerin yürüyebilmesini sağlayan en önemli noktalardan biri madencilerdir.

Madenciler her yıl dolaşım için öngörülen coin için kazım yapmaktadır. Bu seviye 21 milyonu bulduğunda tamamlanmış olacaktır. Ancak kazım işlemlerinin biteceği anlamına gelmemektedir. Çünkü işlem ücretlerinden kesilen giderlerin bir bölümünün de madencilik için ayırıldığını unutmamak gerekir.

About admin

Coin dünyasını analiz ederek sizlere en iyi istatistik bilgileri sunmak için buradayız.

View all posts by admin →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir